1. Místo – team Zavaděči s projektem Řadička
2. Místo – team reKáva s projektem reKáva
3. Místo – team gamifit s projektem gamifit
CODE NOW cena: team Kindr s projektem Kindr
THMP cena: team robomeow s projektem Spoluprace s Technologiemi Hlavního města Prahy
Pražské vodovody a kanalizace cena:
– team reKáva s projektem reKáva
– team Nové Vysočany Nově s projektem Meet&Green komunitní zahrada
– team Senzorvzduchu s projektem Senzory do škol
Všechny projekty ve finále Nakopni Prahu 2022 můžete vidět ZDE.
Fotky z finále Nakopni Prahu 2022 najdete ZDE.
👇🏽Záznam finále Nakopni Prahu 2022👇🏽
Jak to vypadalo na semifinále? 👇🏽
Projekt je inspirován moderními inovačními postupy, které uplatňují světové metropole a soukromé společnosti. Jeho cílem je vytvořit inovativní řešení připravené k rychlé realizaci.
Dej dohromady tým o dvou až pěti členech, zvol si výzvu a přihlas se. Vybrané účastníky pozveme na setkání s mentory a odborníky, kteří detailně vysvětlí všechny výzvy. A taky se dozvíš, jak bude celá soutěž probíhat.
Praha se vypravila na cestu stát se uhlíkově neutrální metropolí. Pomůžete Praze po této cestě kráčet a tento ambiciózní cíl naplnit? Vítané jsou iniciativy popularizující zlepšení kvality ovzduší, alternativní zdroje energie, třídění bioodpadu, cirkulární ekonomiku nebo komunitní pěstování potravin. Klíčovým bodem pro zvyšování kvality života na území každého města je také tzv. modro-zelená infrastruktura, jež pomáhá snižovat klimatické problémy způsobené nadměrným smogem, úbytkem zeleně, nedostatkem biodiverzity a podobně. Další inspirace můžete najít ve schváleném klimatickém plánu hl. m. Prahy.
Data vládnou světu. Nevidíme je, ale jsou všude kolem nás. Obrovské množství jich sami generujeme. Dokážete využít městská data a umělou inteligenci k zajištění např. efektivnějšímu fungování úřadu a jeho digitalizaci? Pomůžete automatizovat výkony úředníků, aby se mohli věnovat důležitějším úkonům?
Moderní městská doprava by měla být ekologická, propojená a dostupná. Napadají vás opatření, která povedou k udržitelnému snížení spotřeby fosilních pohonných hmot v automobilové dopravě? Máte představu jak zvýšit atraktivitu nemotorové a veřejné dopravy?
PIR (pasivní infračervený pyroelektrický) senzor se používá k monitorování dopravy průchozího profilu komunikace (nejčastěji chodník a tedy zjišťování intenzity chodců). Samotný senzor vysílá dva paprsky pomocí kterých rozpoznává rozdíl teploty. Navrhněte umístění PIR senzoru ve veřejném prostoru tak, aby bylo co možná nejvíce eliminováno riziko vandalismu a krádeže samotného zařízení a zároveň tak, aby měření bylo věrohodné (aby lidé měřící úsek neobcházeli – neměli tu možnost). Veřejným prostorem se rozumí jakákoli lokalita v hl. m. Praze, příkladem může být umístění zařízení u přechodu na křižovatce ulic Legerova a Vinohradská, další příklad pak náplavka Rašínova nábřeží. Další minimálně 3 lokality jsou na základě výběru samotného týmu.
Praha se může chlubit jednou z nejlepších MHD v Evropě nebo snad na světě. Jednou z mála věcí, ve které oproti jiným městům zaspala, jsou živé informace o dopravě v podobě informací o aktuálním zpoždění v mobilních aplikací a na zastávkových odjezdových tabulích. V následujících letech se předpokládá malá revoluce s ohledem na výměnu mobiliáře zahrnující instalace tabulí s živými informacemi o odjezdech spojů ať už na zastávkách či přímo ve vozidlech. Právě teď jde o jedinečnou příležitost vylepšit systém, který odhaduje zpoždění daného spoje z jeho aktuální pozice, predikci zpoždění na následujících zastávkách a nakonec třeba navrhne i optimalizace jízdních řádů či infrastruktury pro jednotlivé linky MHD. A to je výzva pro vás, účastníky hackathonu Nakopni Prahu! Dokážete zpracovat velké množství dat o GPS polohách spojů? Mapová data o trasách linek? Statisticky vyhodnotit odchylky od běžného provozu? Vytvořit predikční model zohledňující i další možné zdroje informací z dopravy? Umíte Pracovat s API? API naprogramovat? Jo? Okej, tak se zapojte do hackathonu a můžete Nakopnout Prahu v oblasti MHD. Jezdí tu milion cestujících denně. To není špatný dosah!
Společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s. osazuje stožáry veřejného osvětlení štítkem s číslem a jedinečným QR kódem, kterým může veřejnost nejen hlásit poruchy svítidel, či závady na stožárech, ale číslo stožáru rovněž je neocenitelnou pomůckou při orientaci v prostoru při dopravní nehodě a obdobných situacích směrem k záchranným složkám. Aktuálně lze pomocí QR kódu hlásit poruchu veřejného osvětlení naskenováním QR kódu v mobilní aplikaci, kdy je porucha automaticky zařazena do systému a dispečink společně s techniky začínají poruchu řešit. Tyto funkce bychom rádi vylepšili o další funkcionality nejen pro občany hlavního města, ale i návštěvníky Prahy. Pojď se s námi podílet na tomto skvělém projektu a vymyslet, na co všechno bychom mohli skenování QR štítků dále využít. Fantazii se meze nekladou a budeme rádi, když přijdeš na cokoliv, co by nám všem mohlo zpříjemnit život, zvýšilo bezpečnost nebo orientaci. Nově vzniklá aplikace může být přidána do rozcestníku Skenujprahu.cz. Více informací ZDE.
Lidé jsou srdcem našich měst. Pomozte zapojit občanskou společnost do rozhodovacích procesů na úrovni města a městských částí. Kdy jste naposledy prohodili pár slov se svým sousedem? Znáte-li způsob jak spoluvytvářet silné komunitní vztahy, nenechte si jej pro sebe!
Moderní technologie otevírají potenciál podpořit udržitelný, přívětivý, bezpečný a zábavný turistický ruch v Praze. Pomozte zlepšit situaci v odvětvích, jež se potýkají s dopady pandemie. Inovativní koncepty potřebuje pohostinství, hotelnictví i kultura! Znáte recept jak naše město zatraktivnit a otevřít novým zážitkům?
Společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s. má ve správě slavnostní osvětlení v majetku Magistrátu hlavního města Prahy, jehož součástí je Petřínská rozhledna. Slavnostní svícení Petřínské rozhledny se využívá ke zdůraznění výjimečných událostí (svátek, výročí, atd…). K danému účelu se využívá barevných scén, které jsou pro danou událost signifikantní a tedy jedinečné. Aktuálně neexistuje způsob jak efektivně informovat veřejnost o plánovaném kalendáři svícení, časech sepnutí a vypnutí a o barevném nastavení scény. Na základě této idey by měla vzniknout hybridní multiplatformní aplikace, která bude zobrazovat kalendář svícení Petřínské rozhledny, časy svícení, barevné nastavení scény v grafické podobě. Více informací ZDE.
Slavnostní svícení Petřínské rozhledny se využívá ke zdůraznění výjimečných událostí (svátek, výročí, atd…). K danému účelu se využívá barevných scén, které jsou pro danou událost signifikantní a tedy jedinečné. Při vzniku nového požadavku na svícení Petřínské rozhledny je tento požadavek validován a poté je scéna ručně naprogramována a nahrána do řídící jednotky Petřínské rozhledny. Cílem je automatizovat proces vytvoření scény a nahrání do řídící jednotky včetně identifikace, zda zadaná scéna již existuje. Více informací ZDE.
Škola je základ života. Sportem ku zdraví. Vyučování se muselo přesunout do online světa a děti zůstaly na gauči s laptopy na klíně. Jak znovu rozhýbat studenty, usnadnit práci učitelům a společně se motivovat k hvězdným výkonům budoucího školního roku?
TOP 10 týmů ve finále: 10 000 Kč pro každý tým na stavbu prototypu.
1. místo – odměna 50 000 Kč a finanční podpora do výše 240 000 Kč na realizaci projektu*
2. místo – odměna 30 000 Kč a finanční podpora do výše 120 000 Kč na realizaci projektu*
3. místo – odměna 20 000 Kč a finanční podpora do výše 60 000 Kč na realizaci projektu*
CodeNOW cena: 30 000 Kč
Týmy, které se umístí na prvních třech místech, dostanou také možnost využít podpory v podobě projektového managementu.
*Finanční podpora bude poskytnuta pouze na základě podepsaní smlouvy o spolupráci na rozvoji projektu.
IČ: 24818607
DIČ: CZ24818607
© 2022 All Rights Reserved
Powered by Insane Business Ideas
Pravidla a podmínky